Напади на жінок під час фестивалів
У Європі триває сезон концертів та фестивалів просто неба, і знову жінки стали жертвами уколів гострими предметами. У Франції, за даними Міністерства внутрішніх справ країни, 145 жінок подали скарги після музичного фестивалю Fête de la Musique. Переважно молоді жінки віком від 14 до 20 років повідомили про раптове відчуття гострого уколу, коли перебували в натовпі — часто це був укол у руку або в плече.
Поліція розслідує тяжкі тілесні ушкодження в кількох містах, включаючи Париж, Мец, Руан та Тур. Ці напади є формою сексуалізованого насильства. Чи супроводжувалися уколи ін'єкцією, залишається незрозумілим. Страх перед так званим "голчастим спайкінгом" особливо поширений серед жінок. Багато хто тепер втратив відчуття легкості під час відвідування музичних фестивалів та літніх вечірок.
Що таке "голчастий спайкінг"?
"Голчастий спайкінг" означає таємний укол голками або шприцами. Мета, як правило, полягає в тому, щоб ввести неідентифіковані речовини жертвам — зазвичай молодим жінкам — та викликати у них безтямність або слабкість. У групі ризику — жінки, які опинилися у щільних натовпах, наприклад, на танцмайданчиках, фестивалях або інших велелюдних заходах. Часто жертви нападу не помічають його відразу. Біль від уколу губиться у загальній метушні. Лише згодом вони помічають почервоніння або синю пляму на місці ін'єкції. Деякі жертви повідомляли про запаморочення або нудоту.
Розслідування та реакція
З огляду на численні випадки останніх років, дуже ймовірно, що жінок справді атакували гострими предметами. Чи справді ще й вводили речовини шляхом ін'єкції, менш зрозуміло. Багато медичних працівників та судово-медичних експертів сумніваються, що ін'єкція могла б лишитися непоміченою. Жертви рухалися занадто швидко, а на здійснення такої ін'єкції знадобилося б занадто багато часу.
На жінок справді нападають з гострими предметами. Однак, за словами експертів, сильні галюцинації, багатогодинні провали в пам'яті, повна втрата контролю та непритомність частіше пов'язані з надмірним вживанням алкоголю або несвідомим споживанням речовин, розчинених у напоях, так званим "питним спайкінгом".
Вплив на суспільство
Під час "спайкінгу" жертвам часто таємно вводять так званий "наркотик для зґвалтування" GHB, також відомий як "рідкий екстазі". GHB або ГОМК — це абревіатура від гамма-оксимасляної кислоти. Вона доступна у вигляді безбарвної рідини зі солоним смаком, порошку або таблеток. Ефект починається приблизно через 10-30 хвилин і триває до трьох годин. Як рекреаційний наркотик, у помірних дозах він може розслаблювати, викликати ейфорію та сексуальну стимуляцію.
Високі дози можуть спричинити втрату свідомості. Початкове використання цієї речовини як анестетика припинилося через серйозні побічні ефекти. У поєднанні з алкоголем та особливо зі стимуляторами, такими як кокаїн, амфетамін та екстазі, можуть виникати дуже небезпечні взаємодії.
Соціальні мережі та заклики до насильства
Після останніх нападів у Франції було заарештовано дванадцять підозрюваних чоловіків віком від 19 до 44 років. Однак їх швидко звільнили, оскільки вони відкидали всі звинувачення, і не було знайдено жодних матеріальних доказів, таких як голки, шприци чи інші гострі предмети. Міністерство внутрішніх справ Франції оголосило, що в соціальних мережах заздалегідь поширювалися заклики колоти жінок голками під час Fête de la Musique.
Жінконенависники та різні правопорушники давно спілкуються між собою в інтернеті. Там вони обмінюються порадами щодо насильства над жінками. Напади голками, вочевидь, є частиною цього явища. "Йдеться про те, щоб жінки зрозуміли, що громадські місця - це не місце для легковажності", - пояснив нещодавні напади французькій щоденній газеті Libération письменник Фелікс Леметр.
Як захистити себе
Ніхто не є повністю застрахованим від подібних нападів у клубах, на концертах чи під час великих заходів. Довгий одяг забезпечує лише уявний захист. Безпечніше подорожувати групами з друзями, не ділитися напоями та не приймати напої від незнайомців. Жертви нападу голкою мають негайно повідомити про це друзям, організаторам заходу та поліції. Незалежно від симптомів, постраждалі повинні невідкладно звернутися за медичною допомогою, щоб запобігти інфекції та виключити таку вірогідність. Найбезпечнішим захистом, звичайно, було би повністю уникати всіх концертів, клубів, фестивалів та інших публічних заходів. Але тоді жінконенависники досягли б своєї мети.
Згідно з інформацією DW, такі випадки викликають серйозне занепокоєння в суспільстві, і необхідно вжити заходів для забезпечення безпеки жінок на публічних заходах.