Суспільство

Фотографія року: Портрет хлопчика з Гази вразив світ

Фотографія дев'ятирічного хлопчика з Гази, який втратив обидві руки внаслідок ізраїльського авіаудару, отримала звання Фотографії року.

Фотографія року: Портрет хлопчика з Гази вразив світ

Вражаючий портрет з Гази

За даними CNN, Фотографія, що зображує дев'ятирічного палестинця Махмуда Аджура, який втратив обидві руки внаслідок ізраїльського авіаудару, була визнана Фотографією року. Автором знімка є самарійський фотограф Самар Абу Елоуф, яка зустрілася з хлопчиком три місяці після вибуху, що призвів до ампутації його рук. Махмуд і його родина були евакуйовані до Дохи, Катар, для отримання медичної допомоги.

Емоційний контекст

"Однією з найскладніших речей, які пояснила мені мати Махмуда, було те, що, коли він вперше усвідомив, що його руки ампутовані, перше речення, яке він сказав їй, було: 'Як я зможу тебе обійняти?'" — зазначила Абу Елоуф у своїх нотатках до зображення, яке було опубліковане в газеті The New York Times. Ця фотографія є яскравим нагадуванням про довгострокові наслідки війни в Газі, яка забрала життя десятків тисяч людей і призвела до масового знищення та переміщення жителів.

Війна в Газі

За даними Офісу ООН з координації гуманітарних справ, приблизно половина загиблих — це жінки та діти. Операція Ізраїлю в Газі була спровокована кривавим нападом бойовиків ХАМАС 7 жовтня. "Це тихе фото, яке говорить голосно. Воно розповідає історію одного хлопчика, але також і ширшої війни, яка вплине на покоління", — сказала Джоумана Ель Зейн Хурі, виконавчий директор World Press Photo, у прес-релізі.

Теми конкурсу

Журі відзначило три центральні теми — конфлікт, міграцію та зміни клімату — у цьогорічних роботах, зазначила Люсі Контічелло, директор фотографії журналу M газети Le Monde та одна з суддів. "Інший спосіб їх сприйняття — це історії стійкості, родини та спільноти", — додала вона. Контраст у переможному фото — світло і темрява, краса і біль — привернув увагу суддів.

Конкурс та виставка

Переможна фотографія була обрана з майже 60 000 робіт, надісланих 3 778 фотографами з понад 140 країн. Дві інші роботи були визнані фіналістами: зображення китайських мігрантів, які гріються біля вогню після перетворення кордону США та Мексики, та зворушливе зображення молодого чоловіка, який йде до свого села, раніше доступного лише на човні, вздовж річки, що нагадує пустелю в Амазонії.

Переможні зображення наразі експонуються на подорожуючій виставці, яка відкривається сьогодні (18 квітня) в Амстердамі в церкві De Nieuwe Kerk, а також відбудуться покази в Лондоні, Джакарті, Сіднеї та Мехіко.