Економіка

Фінансовий буфер України: 10,1 млрд доларів на випадок війни

Україна створить фінансовий буфер у 10,1 млрд доларів на випадок продовження війни до 2026 року, згідно з новою програмою МВФ.

Фінансовий буфер України: 10,1 млрд доларів на випадок війни

Україна отримує фінансування від G7

Україна розділить фінансування від країн Великої сімки (G7) за механізмом Extraordinary Revenue Acceleration for Ukraine (ERA). Ці кошти, виділені за рахунок заморожених активів Російської Федерації, будуть поділені на три частини. Як повідомляє інформаційне агентство Інтерфакс-Україна, одна з частин буде спрямована на створення фінансового буферу у розмірі 10,1 мільярда доларів на випадок негативного сценарію, за якого війна триватиме до середини 2026 року.

Зобов'язання українських органів влади

Згідно з документом, опублікованим на сайті Міжнародного валютного фонду (МВФ), українські органи влади взяли на себе зобов'язання щодо розподілу коштів. Одна частина буде виділена на бюджетне фінансування поточного року, інша — на попереднє фінансування дефіциту майбутнього року, а третя частина стане умовним фінансуванням для негативного сценарію.

Загальний обсяг фінансування

Наразі закладається отримання Україною за механізмом ERA 44,1 мільярда доларів до першого кварталу 2027 року. Загальний обсяг програми складав 50 мільярдів доларів. З цієї суми у 2024 році вже було отримано 1 мільярд доларів, а цього року планується отримати 39,4 мільярда доларів. У 2026 році очікується 2,4 мільярда, а у 2027 році — 1,3 мільярда доларів.

Формування фінансового буферу

Що стосується фінансового буферу на випадок негативного сценарію, то на його формування спрямують 9,1 мільярда доларів з надходжень від ERA цього року, а ще 1 мільярд доларів — від надходжень наступного року. Загалом, за негативного сценарію, зовнішнє фінансування для покриття дефіциту держбюджету цього року складатиме 48,8 мільярда доларів, наступного — 21 мільярд, а у першому кварталі 2027 року — 7,1 мільярда доларів.

Базовий сценарій програми

Базовий сценарій оновленої програми передбачає, що війна завершиться наприкінці цього року. У цьому випадку для покриття дефіциту державного бюджету України цього року необхідно 39,8 мільярда доларів зовнішнього фінансування, ще 20 мільярдів — у 2026 році, а у першому кварталі 2027 року — 3,1 мільярда доларів. Базовий сценарій також передбачає, що з коштів, отриманих цього року, 8,4 мільярда доларів розцінюються як авансоване фінансування дефіциту державного бюджету наступних років. Так, 8,1 мільярда доларів буде використано наступного року, а 300 мільйонів доларів — у першому кварталі 2027 року.

Ця стратегія фінансування є важливим кроком для забезпечення стабільності української економіки в умовах тривалої війни та непередбачуваних обставин.

Джерело: DW

Нове

Боржники по аліментах: Дніпропетровщина, Одещина, Харківщина лідирують

На середину липня 2025 року в Україні зафіксовано понад 187 тисяч проваджень щодо боржників по аліментах, зокрема на Дніпропетровщині, Одещині та Харківщині.

17 хвилин

Україна звернеться до МВФ за новим фінансуванням

Прем'єр-міністр Юлія Свириденко анонсувала переговори з МВФ про нову програму фінансування для України.

17 годин, 51 хвилина

МВФ надасть Україні додаткові $1,9 млрд до кінця року

Міжнародний валютний фонд підтвердив можливість залучення $1,9 млрд для України до кінця 2025 року. Це стало можливим завдяки успішним переглядам програми фінансування.

2 місяці, 3 тижні

ЄС надав Україні €1 млрд у рамках ініціативи ERA

Європейський Союз перерахував Україні €1 млрд для підтримки бюджету в рамках ініціативи G7. Кошти підуть на пріоритетні видатки держави.

3 місяці, 1 тиждень

Україна не виконала ключові умови для програми МВФ

Україна не виконала важливі структурні маяки для програми МВФ, що може загрожувати фінансуванню в 2025 році.

3 місяці, 3 тижні

<