Економіка

Європейці бойкотують американські товари через трампа

Європейці почали бойкотувати американські продукти, протестуючи проти політики дональда трампа. Вони сподіваються, що їхні дії вплинуть на економіку сша.

Європейці бойкотують американські товари через трампа

Бойкот американських товарів у Європі

У відповідь на політику Дональда Трампа європейці почали масово відмовлятися від американських товарів. Моя О’Салліван, 29-річна вчителька з Ірландії, вирішила прибрати з дому всі американські продукти, включаючи крем-сир, зубну пасту та алкоголь. "Я більше не купую крем-сир Philadelphia," — говорить вона, підкреслюючи своє розчарування вибором 77 мільйонів американців, які підтримали Трампа на виборах. "Американці не засвоїли уроків, і, на жаль, повинні бути наслідки."

Економічний націоналізм у Європі

Згідно з інформацією CNN, зростання економічного націоналізму в Європі стало відповіддю на торгову війну Трампа з Європейським Союзом. Трамп оголосив про нові тарифи на імпорт товарів з усього світу, що спонукало ЄС вжити контрзаходів, включаючи підвищення тарифів на американський алкоголь, мотоцикли та інші продукти.

Втома від протестів

Проте протестувати проти Трампа стало складніше, ніж у минулі роки. "Багато людей просто втомилися від цього," — зазначає Зої Гарднер, представниця протестної групи Stop Trump Coalition. "Перший раз люди були обурені, але тепер відчувають себе більш безпорадними." Це відчуття втоми відображається в зменшенні масштабів протестів, які раніше збирали десятки тисяч людей.

Локальні альтернативи

Джеймс Блекледж, 33-річний листоноша з Бристоля, також приєднався до бойкоту. Він почав готувати майонез вдома замість того, щоб купувати Hellmann’s, а також відмовився від кави в McDonald’s. "Багато моїх друзів вже давно перестали купувати американські продукти," — додає він.

Соціальні мережі та бойкот

В Європі з’явилися численні групи в соціальних мережах, які закликають до бойкоту американських товарів. Наприклад, шведська група на Facebook налічує 81 тисячу учасників, а данська — 90 тисяч. Люди активно шукають альтернативи американським продуктам, запитуючи про походження товарів.

Вплив бойкотів

Хоча поки що неясно, чи вплине цей бойкот на експорт американських товарів до Європи, деякі групи вже почали віддавати перевагу європейським продуктам. Дослідження показують, що бойкоти можуть впливати на репутацію компаній, навіть якщо не завдають шкоди їхньому фінансовому становищу.

Протестні акції

Протестні акції стали більш креативними. Наприклад, у Великій Британії організовуються акції протесту біля шоурумів Tesla, щоб висловити незадоволення участю Ілона Маска в адміністрації Трампа. Проте кількість учасників таких акцій зменшилася.

Заключні думки

Незважаючи на труднощі, О’Салліван залишається непохитною у своїй позиції: "Ми голосуємо своїми грошима. Навіть якщо це не змінить ситуацію, я просто не хочу, щоб мої гроші підтримували його економіку." Трамп залишається непопулярним у Європі, і його політика викликає дедалі більше обурення серед європейців.