Економіка

Європейські оборонні акції зростають на тлі підтримки України

Європейські оборонні акції різко зросли після зустрічі лідерів у Лондоні, які підтвердили підтримку України amid занепокоєння щодо допомоги США.

Європейські оборонні акції зростають на тлі підтримки України

Зростання акцій оборонних компаній

3 березня акції європейських оборонних компаній показали значне зростання на початку торгів. Це сталося після зустрічі лідерів регіону в Лондоні, де обговорювали підтримку України на фоні занепокоєння щодо можливого згортання допомоги з боку США. Як повідомляє Bloomberg, контракти на Euro Stoxx 50 додали 0,5%.

Вражаючі показники акцій

На біржі Tradegate акції BAE Systems Plc підскочили на 23%, Rheinmetall AG – на 19%, Thales SA – на 17%, Saab AB – на 17%, Dassault Aviation – на 16%, Rolls-Royce Plc – на 13%, а Leonardo SpA – на 12% у порівнянні з їхніми закриттями на основних біржах у п’ятницю.

Експерти зазначають, що, попри нещодавні дипломатичні напруження між союзниками, інвестори вбачають перспективу миру в Україні до 2025 року. Вони очікують значного зростання державних витрат на оборону в найближчому майбутньому.

Консенсус у Європі

Згідно з інформацією Forbes, у Європі склався консенсус, що регіон має самостійно визначати своє майбутнє, що передбачає суттєве збільшення військових бюджетів. Очікування різкого зростання оборонних витрат у Європі підняло котирування акцій компаній цього сектору. Наприклад, акції Rheinmetall, одного з провідних постачальників матеріалів для сухопутних військ у Європі, зросли на 67% з початку року, а за три роки війни їхня вартість зросла більш ніж на 800%.

Геополітична ситуація

П’єр-Ів Готьє, президент AlphaValue, у своїй недільній промові зазначив, що геополітична ситуація для інвесторів суттєво не змінилася, але акції оборонних компаній, ймовірно, продовжать стрімке зростання. Він додав, що ринки сприймають це як звичний розвиток подій і впевнені, що позитивна динаміка європейських оборонних акцій збережеться.

Контекст подій

28 лютого президент України Володимир Зеленський і колишній президент США Дональд Трамп зустрілися у Вашингтоні, щоб підписати угоду про рідкісноземельні мінерали, але переговори завершилися сваркою. Обговорення припинення вогню з журналістами переросло в конфлікт, де Зеленський вимагав гарантій безпеки, а Трамп дорікав зруйнованими містами та сумою допомоги.

Зеленський відкинув ідею перемир’я без гарантій, адже росія порушувала їх 25 разів. Угоду не підписали, і Зеленський покинув Білий дім, а Трамп звинуватив його у небажанні миру. Того ж дня Зеленський полетів до Лондона, де уклав кредитну угоду на 2,26 млрд фунтів для оборони Києва. 2 березня лідери анонсували спільний план припинення вогню для України, що включає підтримку США та європейські гарантії.