Безпека

Європа не може зібрати миротворчий контингент для України

Країни Європи стикаються з труднощами у формуванні миротворчого контингенту для України, повідомляє The Times.

Європа не може зібрати миротворчий контингент для України

Складнощі формування миротворчого контингенту

Учасники "коаліції охочих" вважають, що Європі буде складно сформувати навіть 25-тисячний контингент як "сили стримування" в Україні. Це пов'язано з недоукомплектованістю та недофінансуванням армій європейських країн, про що пише 29 квітня видання The Times, посилаючись на джерела, знайомі з обговореннями планів створення миротворчого контингенту.

Готовність Великобританії

Начальник штабу оборони Великобританії, адмірал Ентоні Радакін, на початку квітня зазначив, що його країна готова відправити в Україну до 10 тисяч військових у разі укладення мирних домовленостей між Україною та росією. Він також запитав колег з інших європейських країн про можливість формування 64-тисячного контингенту "сил стримування".

Реалії та виклики

Однак партнери вважають, що "немає жодних шансів" досягти такої кількості, і навіть формування 25-тисячного контингенту вимагатиме "спільних зусиль". Під час дискусій союзники вказали міністру оборони Британії Джону Гілі, що за базової цифри у 64 тисячі, протягом двох років з урахуванням ротації у миротворчих силах довелося б задіяти 256 тисяч солдатів.

Заяви литовського міністра

Міністр оборони Литви Довілє Шакалєнє зробила "дуже сильні та надихаючі" заяви, нагадавши про російську армію чисельністю 800 тисяч осіб. За її словами, якщо Європа не зможе зібрати навіть 64 тисяч солдатів, вона розпишеться у своїй слабкості.

Становище інших країн

За інформацією The Times, Естонія та Фінляндія висловили стурбованість у зв'язку з послабленням власної прикордонної оборони у разі відправки військових до України. Польща, Іспанія та Італія ясно дали зрозуміти, що не братимуть участі в цій ініціативі. Фінляндія та Німеччина загалом також проти відправлення сухопутних військ в Україну, але офіційний Берлін не повністю виключає таку можливість.

Позиція Франції

Франція висловила намір надати стільки ж військових, як і Британія - 5-10 тисяч. Можливе відправлення іноземного контингенту в Україну обговорюється вже кілька місяців. З березня 2025 року розробкою такого плану займаються прем'єр-міністр Британії Кір Стармер і президент Франції Еммануель Макрон. Готовність приєднатися до цієї ініціативи вже сигналізувала низка країн, зокрема Чехія, Швеція, Швейцарія та Австралія.

Таким чином, ситуація з формуванням миротворчого контингенту для України залишається складною, і країни Європи стикаються з серйозними викликами у цій справі.

За даними DW