Економіка

Єврокомісія планує зменшити імпорт українського цукру

Єврокомісія вирішила суттєво скоротити імпорт цукру з України через скарги європейських виробників на падіння цін.

Єврокомісія планує зменшити імпорт українського цукру

Зменшення імпорту цукру з України

Єврокомісія має намір суттєво зменшити імпорт українського цукру через скарги європейських виробників на падіння цін, викликане значними обсягами поставок. Про це 20 березня повідомляє Reuters із посиланням на джерела.

Фермери з країн ЄС зазначають, що український імпорт негативно вплинув на місцевий ринок, знизивши ціни та ускладнивши збут їхньої продукції. Комісар ЄС із сільського господарства Крістоф Хансен під час зустрічі з представниками французьких фермерських спілок і промисловості на Паризькій сільськогосподарській виставці наприкінці лютого заявив про плани скоротити імпорт цукру. Хансен не назвав конкретних обсягів скорочення, але зазначив, що імпорт буде «значно меншим», ніж нині, повідомили учасники зустрічі.

Реакція Єврокомісії

Єврокомісія, коментуючи ситуацію, визнала занепокоєння фермерів і країн ЄС щодо імпорту сільгосппродукції, але відмовилася від додаткових пояснень. Це рішення може суттєво вплинути на українських виробників, які в останні роки значно наростили обсяги експорту.

Контекст експорту українського цукру

У 2024 році Україна досягла рекордного експорту цукру – 746 300 тонн на суму $419 млн, повідомила асоціація «Укрцукор». Близько 40% цього обсягу пішло до країн ЄС, а 60% – на світові ринки. Головними покупцями українського цукру поза ЄС стали країни Близького Сходу, Північної Африки (регіон MENA) та Північна Македонія.

Що сприяло такому зростанню експорту, як українські виробники впоралися з наслідками посухи та чи вдасться перевершити цей результат у 2025 році – детальніше у матеріалі Forbes Ukraine.

Нове

Кравченко планує перевірити справи НАБУ та САП

Генеральний прокурор Руслан Кравченко анонсував перевірку розслідувань НАБУ та САП, які тривають понад рік без результатів.

0 хвилин

ЄС визнав українське насіння еквівалентним європейському

Рада ЄС визнала українські стандарти насіння еквівалентними європейським, що відкриває нові можливості для експорту.

1 місяць, 1 тиждень

Відновлення митних квот ЄС призведе до втрат України

З 6 червня ЄС відновлює митні квоти на українські товари, що призведе до втрат експортерів на $800 млн до кінця року.

1 місяць, 2 тижні

Зростання вартості агроекспорту України: $432,7 за тонну

У травні 2025 року середня вартість агроекспорту з України зросла до $432,7 за тонну, що на 37,4% більше, ніж минулого року.

1 місяць, 2 тижні

Ціни на українську кукурудзу падають через конкуренцію з США

Зниження цін на українську кукурудзу викликане зростанням пропозиції з США та зниженням попиту.

2 місяці

<