Економіка

Єврокомісія не планує штрафи для Apple і Meta за DMA

Європейська комісія не має наміру накладати штрафи на Apple і Meta за порушення Закону про цифрові ринки найближчим часом, повідомляє Reuters.

Єврокомісія не планує штрафи для Apple і Meta за DMA

Єврокомісія зосереджена на дотриманні закону

Європейська комісія не планує найближчим часом застосовувати значні штрафи до компаній Apple і Meta за порушення Закону про цифрові ринки (Digital Markets Act, DMA). Про це повідомляє Reuters із посиланням на джерела. Наразі антимонопольний орган ЄС зосереджений на забезпеченні дотримання закону, а не на покаранні компаній.

Порушення не мали тривалого характеру

Згідно з інформацією, Єврокомісія врахувала, що виявлені порушення не мали тривалого характеру. Джерела зазначають, що остаточне рішення про штрафи ще не ухвалено, і ситуація може змінитися. Очікується, що вердикт буде винесено до кінця березня.

Реакція компаній

Раніше Meta заявила, що вважає претензії регуляторів надмірними, попри її зусилля відповідати вимогам ЄС. Apple, у свою чергу, зазначила, що зміни в рамках DMA підвищують ризики для користувачів і розробників через загрози від шкідливих програм і шахрайства.

Контекст Закону про цифрові ринки

Згідно із Законом про цифрові ринки (DMA), шість великих технологічних компаній – Alphabet, Apple, Amazon, Meta, ByteDance Ltd. (власник TikTok) та Microsoft Corp. – зобов’язані виконувати нові обмеження та вимоги. Закон стосується посередників, що надають послуги пошукових систем, соціальних мереж і додатків, якими користуються інші компанії. Він спрямований на створення рівних умов для конкуренції та розширення вибору для користувачів.

Можливі штрафи

25 березня 2024 року Європейський Союз розпочав перевірку дотримання цими компаніями положень DMA. У разі порушень їм загрожують штрафи: до 10% від річного глобального доходу, а за повторних порушень – до 20%. Минулого місяця президент США дональд трамп заявив, що може запровадити мита проти країн, які штрафують американські компанії. У відповідь представники ЄС заявили, що їхні розслідування залишаються об’єктивними та неупередженими.

Ця ситуація продовжує викликати інтерес у світі технологій та бізнесу, адже вона може суттєво вплинути на діяльність великих компаній у Європі.