Вступ до ситуації
Європейська комісія, під керівництвом президента Урсули фон дер Ляєн, оголосила про нову затримку у введенні митних тарифів на експорт з США. Ці контрзаходи, які мали набути чинності у вівторок, є відповіддю на початкові імпортні податки, введені президентом США Дональдом Трампом на сталь та алюміній.
Причини затримки
Контрзаходи, які мали вдарити по товарах США на суму 21 мільярд євро, були вперше призупинені в березні. Урсула фон дер Ляєн повідомила на пресконференції в неділю, що ця пауза була продовжена до початку серпня. Міністри торгівлі ЄС планують зустрітися в Брюсселі в понеділок, щоб обговорити подальші дії.
Лист Трампа
Ця затримка сталася після того, як Трамп надіслав листа фон дер Ляєн, в якому оголосив про намір ввести 30% мита на імпорт з ЄС з 1 серпня. Він попередив, що якщо торговий партнер відповість власними митами на товари з США, він підвищить тарифи вище 30%. У попередньому інтерв'ю з Fox News, яке вийшло в ефір у суботу ввечері, Трамп заявив, що деякі країни "дуже засмучені", але наполягав, що мита означають, що "сотні мільярдів доларів" "потрапляють" в США.
Позиція ЄС
Фон дер Ляєн підкреслила, що ЄС завжди віддавав перевагу переговорному вирішенню конфлікту. "Ми будемо використовувати час, який у нас є до 1 серпня", - додала вона. Міністри торгівлі ЄС мають намір обговорити, яку позицію зайняти щодо Вашингтона. Міністр фінансів Німеччини Ларс Клінгбайл зазначив, що "серйозні та орієнтовані на рішення переговори" з США все ще необхідні, але якщо вони проваляться, ЄС повинен буде вжити "рішучих контрзаходів для захисту робочих місць і бізнесу в Європі".
Вимоги до захисту європейських інтересів
Коментарі Клінгбайла прозвучали після того, як президент Франції Еммануель Макрон у суботу закликав Європейську комісію, яка веде переговори від імені всіх країн ЄС, "рішуче захищати європейські інтереси". Станом на суботу адміністрація Трампа запропонувала умови тарифів для 24 країн, включаючи ЄС, що складається з 27 країн. 12 квітня радник Білого дому з торгівлі Пітер Наварро поставив мету укласти "90 угод за 90 днів". На сьогоднішній день президент оголосив про контури двох таких угод з Великою Британією та В'єтнамом, в той час як переговори з іншими країнами тривають.
Висновок
Ситуація з митами між ЄС та США залишається напруженою, і подальші дії обох сторін можуть суттєво вплинути на міжнародну торгівлю. Європейська комісія продовжує шукати шляхи для мирного вирішення конфлікту, але готова до рішучих дій у разі необхідності.
Згідно з інформацією BBC.