Відкладення митних тарифів
Голова Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн оголосила про рішення Брюсселя відкласти запровадження нових митних тарифів на сталь та алюміній зі Сполучених Штатів. Це сталося незважаючи на оголошені Вашингтоном нові 30-відсоткові тарифи на імпорт з Європи. Фон дер Ляєн зазначила, що США надіслали листа з заходами, які набудуть чинності, якщо не буде досягнуто рішення шляхом переговорів. "Тому ми також продовжимо призупинення наших контрзаходів до початку серпня", - сказала вона у неділю, 13 липня, за інформацією AFP.
Реакція Німеччини
Міністр фінансів Німеччини Ларс Клінґбайль висловився про необхідність вжити "рішучих" заходів проти США, якщо переговори щодо тарифів не увінчаються успіхом. "Якщо справедливе переговорне рішення не буде досягнуто, нам доведеться вжити рішучих контрзаходів для захисту робочих місць і компаній у Європі", - підкреслив він у інтерв’ю німецькій газеті Süddeutsche Zeitung. Клінґбайль також додав, що ЄС готовий до діалогу, але не погоджуватиметься на все.
Загроза нових тарифів
12 липня президент США Дональд Трамп у своєму листі до Урсули фон дер Ляєн повідомив про намір запровадити 30-відсоткові імпортні мита на товари з Європейського Союзу, починаючи з 1 серпня. Трамп пообіцяв скасувати високі тарифи, якщо "Європейський Союз або окремі країни ЄС вирішать будувати або виробляти товари в США". Це рішення стало продовженням політики, яку США розпочали ще 12 березня, запровадивши 25-відсоткові тарифи на імпорт сталі, алюмінію та похідних продуктів.
Переговори між ЄС та США
Євросоюз планував запровадити контрзаходи у відповідь на нові тарифи США, однак 14 квітня Єврокомісія призупинила їх на 90 днів, щоб дати час для переговорів між ЄС та США. Проте, 4 червня США вже запровадили імпортні мита на сталь і алюміній на рівні 50 відсотків. Ця ситуація підкреслює напруженість у торгових відносинах між Європою та Америкою, яка триває вже кілька років.
Таким чином, питання митних тарифів залишається відкритим, і подальші переговори можуть суттєво вплинути на економічні відносини між ЄС та США.
Згідно з інформацією DW