ЄС висловлює занепокоєння
Національне антикорупційне бюро України (НАБУ) та Спеціалізована антикорупційна прокуратура (САП) опинилися під пильним наглядом Європейської комісії. Речник комісії Гійом Мерс’є 22 липня заявив, що ці органи мають вирішальне значення для реформ в Україні та повинні діяти незалежно для ефективної боротьби з корупцією.
"Європейський Союз стурбований нещодавніми діями України щодо її антикорупційних інституцій", - підкреслив Мерс’є. Він також зазначив, що ЄС надає значну фінансову допомогу Україні за умови прогресу в прозорості, судовій реформі та демократичному управлінні.
Проблеми з незалежністю
Директор НАБУ Семен Кривонос на брифінгу повідомив, що антикорупційні органи звернулися до міжнародних інституцій на тлі обшуків та ухвалення закону, що обмежує їхні повноваження. "Ми вже звернулися до Європейського Союзу, до американських партнерів, до посольств, до Міжнародного валютного фонду. Ми постійно їх інформуємо про такі речі", - зазначив Кривонос.
Він також додав, що партнери "дуже добре проінформовані" про останні події довкола антикорупційних органів.
Обшуки та підозри
21 липня у співробітників НАБУ пройшли десятки обшуків. Трьом працівникам було повідомлено про підозру в скоєнні ДТП, у яких постраждали люди. Одного з керівників міжрегіональних управлінь детективів НАБУ, Руслана Магамедрасулова, затримали за підозрою у веденні бізнесу в росії.
Крім того, співробітника другого головного спеціального підрозділу детективів (Д-2) НАБУ підозрюють у роботі на ФСБ. У САП розпочали перевірку щодо дотримання законодавства про державну таємницю, висловивши занепокоєння, що Служба безпеки України отримала доступ до інформації про всі негласні та оперативні заходи, а також спецоперації, які проводять антикорупційні органи. У СБУ це заперечують.
Законопроєкт про незалежність
На тлі цих подій, 22 липня народні депутати підтримали законопроєкт, який фактично ліквідовує незалежність НАБУ та САП. Це викликало додаткові занепокоєння серед міжнародних партнерів України, які вважають, що такі дії можуть негативно вплинути на процес реформ в країні.
Згідно з інформацією DW, події навколо антикорупційних органів можуть мати серйозні наслідки для європейської інтеграції України.