ЄС відповідає на мита США
Європейська комісія готує відповідь на мита, оголошені адміністрацією Дональда Трампа. За даними видання Politico, нові заходи передбачають мита до 25% на американські товари загальною вартістю близько €22,1 млрд. Країни ЄС проведуть голосування щодо нових мит 9 квітня, і серйозних заперечень не очікується.
Які товари підпадуть під мита?
Згідно з внутрішнім документом, до списку увійшли звичайні сільськогосподарські та промислові товари, такі як соя, мʼясо, тютюн, залізо, сталь та алюміній. ЄС «виявив незвичну креативність» у виборі товарів, на які будуть накладені мита, намагаючись завдати шкоди електорату Трампа.
Згідно з аналізом торгових даних за 2024 рік, загалом мита ЄС можуть становити до $13,5 млрд на експорт із «червоних» штатів, де республіканець Трамп отримав найбільшу підтримку під час виборів. Головна ціль європейських мит – соя, 82,5% якої із США в ЄС постачає Луїзіана, рідний штат спікера палати представників Майка Джонсона.
Інші цілі мит
ЄС також націлений на яловичину з Канзасу та Небраски, птицю з Луїзіани, автомобільні деталі з Мічигану, цигарки з Флориди та вироби з деревини з Північної Кароліни, Джорджії та Алабами. Хоча віскі було виключено з остаточного проекту після успішного лобіювання з боку Франції, Італії та Ірландії, до списку увійшли інші спеціалізовані товари, такі як морозиво з Арізони, носові хустки з Південної Кароліни та пральні машини з Вісконсіна.
Контекст торгових відносин
Після повернення до Білого дому в січні Трамп ввів 20% мита на всі товари з Китаю та пригрозив запровадженням 25% мит на більшість товарів із Канади та Мексики. Міністри Євросоюзу 7 квітня загалом погодилися віддати пріоритет переговорам, а не заходам у відповідь на взаємні мита президента США. Голова Європейської комісії Урсула фон дер Ляєн заявила, що ЄС готовий вести переговори щодо тарифного пакту «нуль на нуль» на промислові товари.
Остаточний список мит буде ухвалено 15 квітня, а мита на продукцію почнуть діяти з цього дня для першого набору заходів, а 15 травня – для решти. Трамп закликав Євросоюз взяти на себе зобовʼязання закупити американські енергоносії на $350 млрд, щоб отримати відстрочку від масштабних мит.
Таким чином, ситуація на міжнародній арені залишається напруженою, і подальші кроки обох сторін можуть суттєво вплинути на глобальну економіку.
За даними Forbes, остаточний список мит буде ухвалено 15 квітня.