Безпека

Дронова атака в Дніпрі: чотири загиблих та 19 поранених

Унаслідок масованої атаки російських дронів на Дніпро загинули чотири людини, ще 19 отримали поранення. Атака сталася в п'ятницю ввечері.

Дронова атака в Дніпрі: чотири загиблих та 19 поранених

Масштабна атака на Дніпро

У п'ятницю ввечері місто Дніпро зазнало масованої атаки з боку російських дронів. Внаслідок цього загинули чотири людини, а 19 отримали поранення. Про це повідомив голова регіону Сергій Лисак, зазначивши, що "ворог надіслав більше 20 дронів" на місто, з яких більшість вдалося збити.

Пожежі та руйнування

Після атаки вогонь охопив ресторанний комплекс та кілька житлових будинків. Відео та фотографії, що з'явилися в мережі, показують, як пожежники борються з великими пожежами, які охопили постраждалі будівлі, а також розкидане скло та інші уламки на вулицях міста. Вночі сирени повітряної тривоги лунали в кількох інших регіонах України, включаючи столицю Київ. На даний момент не було відомо про жертви в цих регіонах.

Реакція України

Російська армія поки що не прокоментувала цю атаку. У своєму відеозверненні пізно ввечері в п'ятницю президент України Володимир Зеленський знову звинуватив Росію в атаках на українську енергетичну інфраструктуру, що є порушенням тимчасового мораторію, узгодженого раніше цього місяця під час переговорів за участю США.

Політичні заяви

Російський президент Володимир Путін раніше цього тижня запропонував тимчасово підпорядкувати Україну контролю ООН для виборів "більш компетентного" уряду. Ця заява була сприйнята як чергова спроба Кремля поставити під сумнів легітимність уряду Києва, що викликало засудження з боку союзників України.

Перемир'я та міжнародна реакція

У вівторок Вашингтон повідомив, що обидві сторони погодилися на обмежене перемир'я в Чорному морі. Однак Росія висунула список умов, включаючи скасування деяких західних санкцій, що викликало занепокоєння, що Москва намагається зірвати будь-які спроби досягти миру.

У окремому розвитку подій президент Франції Еммануель Макрон заявив у четвер, що Франція та Великобританія пропонують плани щодо "гарантійних сил" в Україні. Цю пропозицію обговорили на саміті в Парижі "коаліції бажаючих" — союзників України з понад 30 країн. Росія неодноразово попереджала, що розгортання будь-яких європейських військ в Україні є неприпустимим, і такі сили будуть вважатися легітимною ціллю.

Росія розпочала повномасштабне вторгнення в Україну в лютому 2022 року і наразі контролює близько 20% української території. За даними BBC, ситуація залишається напруженою, і подальші дії сторін можуть суттєво вплинути на розвиток конфлікту.