Нові мита від Трампа
За даними Forbes, Президент США Дональд Трамп оголосив про запровадження нових дзеркальних мит на імпорт товарів з 1 серпня 2025 року. На саміті зі штучного інтелекту у Вашингтоні 23 липня він зазначив, що ставки мит коливатимуться від 15% до 50%. Це рішення стало відповіддю на мита, які вже запровадили інші країни на американські товари, повідомляє Bloomberg.
Структура нових мит
Трамп підкреслив, що найвища ставка мит буде застосована до країн, з якими США мають напружені відносини. "У нас буде проста ставка мита в межах від 15% до 50%", – сказав він. За його словами, понад 150 країн отримають листи з новими митами, які можуть становити 10 або 15%, але остаточні рішення ще не ухвалені.
Вплив на країни
Малі країни, зокрема в Латинській Америці, Карибському регіоні та Африці, отримають базову ставку 10%. Секретар з торгівлі США Говард Латнік підтвердив цю інформацію. Раніше, у квітні 2025 року, Трамп оголосив про універсальне мито 10% для майже всіх країн. Проте тепер він розглядає листи з митами як "угоди" і виявляє менше інтересу до переговорів.
Переговори з Японією та Південною Кореєю
22 липня Трамп оголосив про зниження запланованого мита проти Японії з 25% до 15% в обмін на зняття обмежень на американські товари та підтримку інвестиційного фонду на $550 млрд. Білий дім також веде переговори з Південною Кореєю, яка прагне отримати ставку 15% на автомобілі. Філіппіни намагаються знизити своє мито з 19% до 15%.
Вплив на експорт
Уряд В'єтнаму вже оцінив, що експорт до США може зменшитися на третину, якщо нові мита набудуть чинності. Індія та Євросоюз продовжують вести переговори, щоб уникнути підвищення мит.
Переговори з ЄС
Трамп також зазначив, що переговори з Європейським Союзом є "серйозними". Він підкреслив, що якщо ЄС погодиться відкрити свій ринок для американського бізнесу, то США можуть дозволити їм сплачувати нижчу ставку мит.
Контекст
У червні Трамп оголосив про намір запровадити 50% мита на імпорт товарів з ЄС, звинувативши Брюссель у "хронічно несправедливій торгівлі". Після переговорів з президенткою Єврокомісії Урсулою фон дер Ляєн, він погодився відтермінувати рішення до 1 серпня. Проте без "справедливої угоди" мита все ж можуть набрати чинності.
Вплив на багатих
Згідно з даними, через митну війну Трампа 500 найбагатших людей світу втратили $536 млрд за перші два дні введення мит, що стало найбільшою дводенною втратою в історії за індексом Bloomberg Billionaires.