Економіка

Днопоглиблення каналу між Тилігульським лиманом і Чорним морем

В Одеській області укладено договір на днопоглиблювальні роботи без тендеру. Підрядник — ТОВ "Міські технології".

Днопоглиблення каналу між Тилігульським лиманом і Чорним морем

Договір на днопоглиблення

24 квітня 2025 року в Одеській області уклали договір на проведення днопоглиблювальних робіт у з’єднувальному каналі між Тилігульським лиманом і Чорним морем. Цей проект реалізується на території Лиманського району, і, як стало відомо з платформи держзакупівель Prozorro, підряд було надано без використання електронної системи закупівель та без проведення відкритого конкурсу.

Умови укладення договору

Замовником виступив регіональний ландшафтний парк "Тилігульський", який скористався нормами постанови Кабміну №1178. Ця постанова дозволяє укладати прямі договори без конкурентних процедур під час дії воєнного стану. Угоду підписали 23 квітня 2025 року з одеським ТОВ "Міські технології". Всі роботи мають бути виконані до 31 серпня 2025 року.

Інформація про підрядника

ТОВ "Міські технології" зареєстроване в Одесі у 2020 році. Основний профіль компанії — будівництво, але вона також займається монтажем обладнання, ремонтом техніки та орендою транспорту. Згідно з даними аналітичної системи youcontrol, у 2021 році змінився керівник компанії: Сергія Чігідіна на посаді директора замінив Владислав Валерійович Перегудов, який став також єдиним бенефіціаром товариства. Це не перший бюджетний підряд для підприємства, адже торік компанія уклала контракт із Департаментом капбудівництва Одеської ОДА на понад 12 мільйонів гривень.

Плани на берегоукріплення

Водночас в Одесі запланували провести берегоукріплення в районі пляжу "Аркадія" за 167 мільйонів гривень. Завершити роботи прогнозують до кінця грудня 2026 року, однак наразі з бюджету виділили лише 10 мільйонів гривень. Як повідомив голова комісії з питань планування, бюджету та фінансів Одеської міськради Олексій Потапський, решту коштів міська влада планує шукати в рамках конкурсів на співфінансування.

Ця ситуація викликає занепокоєння серед громадськості, адже відсутність конкуренції у державних закупівлях може призвести до неефективного використання бюджетних коштів. Як зазначає ЦПР, важливо забезпечити прозорість і відкритість у процесах державних закупівель, щоб уникнути корупційних ризиків.