Завершення розслідування корупційної схеми
14 липня 2025 року працівники Державного бюро розслідувань (ДБР) завершили досудове розслідування масштабної корупційної схеми, що стосувалася видачі посвідчень для мисливців у Південному міжрегіональному управлінні лісового та мисливського господарства Державного агентства лісових ресурсів України. Як повідомила пресслужба ДБР, обвинувальний акт вже скеровано до суду.
Суть корупційної схеми
Згідно з інформацією, на початку 2024 року начальник міжрегіонального управління, у змові зі своїм заступником та ще одним підлеглим, організували побори з охочих скласти іспит для отримання посвідчення мисливця. Це посвідчення дозволяло полювати, а його отримання коштувало від 2 до 4 тисяч гривень.
Посадовці змушували членів екзаменаційної комісії брати плату від претендентів за позитивну здачу іспиту, погрожуючи звільненням у разі відмови. За оперативними даними, за період дії цієї схеми посадовці встигли заробити понад мільйон гривень на видачі 500 мисливських посвідчень.
Затримання та обвинувачення
У лютому 2025 року ДБР затримало ділків під час чергового епізоду розподілу прибутку, отриманого за позитивні оцінки. Керівник управління наразі відсторонений від посади та обвинувачується в одержанні службовою особою неправомірної вигоди, вчиненому організованою групою, що передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на строк до 10 років.
Підозри щодо поліцейського
Крім того, інспектору управління превентивної діяльності Головного управління Національної поліції в Одеській області повідомили про підозру у вимаганні та одержанні неправомірної вигоди. Поліцейський обіцяв не перешкоджати руху автомобілів за щотижневу плату у 100 доларів США, гарантуючи узгодження списків транспортних засобів з керівництвом, попередження про розташування блокпостів і патрулів, а також вплив на колег у разі зупинки.
Ця ситуація підкреслює важливість боротьби з корупцією в Україні, особливо в сферах, де державні службовці мають значний вплив на громадян. ДБР продовжує свою роботу, щоб забезпечити справедливість та законність у країні.
Детальніше про цю справу можна дізнатися на сайті ЦПР.