Безпека

Чад засудив загрозу судану щодо атак на аеропорти

Чад відреагував на загрозу суданського генерала, назвавши це "оголошенням війни". Міністерство закордонних справ країни обіцяє відповісти відповідно до міжнародного права.

Чад засудив загрозу судану щодо атак на аеропорти

Загроза з боку Судану

Чад рішуче засудив загрозу, висловлену старшим генералом Судану, який заявив про можливі атаки на аеропорти країни. Міністерство закордонних справ Чаду назвало це "оголошенням війни" та запевнило, що у разі загрози навіть одного квадратного метра території країна відповість відповідно до міжнародного права.

Ця заява стала відповіддю на коментарі генерал-лейтенанта Ясіра аль-Атта, заступника командира армії Судану, який стверджував, що Об'єднані Арабські Емірати (ОАЕ) використовують аеропорти Чаду для постачання зброї парамілітарним силам швидкої підтримки (RSF). Суданська армія неодноразово звинувачувала ОАЕ у підтримці своїх суперників, RSF, під час жорстокої двохрічної громадянської війни, яка призвела до найгіршої гуманітарної кризи у світі.

Війна слів та міжнародні наслідки

Згідно з інформацією BBC, експерти ООН вважають звинувачення ОАЕ у контрабанді зброї через Чад "достовірними", хоча ОАЕ це заперечують. Коментарі генерал-лейтенанта аль-Атта з'явилися після того, як Судан вирішив подати позов проти ОАЕ до Міжнародного суду.

На церемонії вшанування пам'яті військового, загиблого внаслідок атаки RSF, аль-Атта заявив, що аеропорти в столиці Чаду Нджамені та в місті Амджарас є "легітимними цілями". Він також попередив, що будуть вжиті "репресивні заходи" проти ОАЕ, Південного Судану та президента Чаду Махамата Дебі.

Гуманітарна ситуація в Дарфурі

Водночас RSF оголосила про захоплення міста аль-Малха в Дарфурі, яке розташоване на важливому торговому маршруті з Чаду та Лівії. Це місто стало ключовим перехрестям, яке веде до ель-Фашера, останньої столиці штату Дарфур, що досі контролюється армією. RSF стверджує, що "оточила ворога", залишивши 380 загиблих після місяців боїв з коаліцією збройних груп, що підтримують суданську армію.

Місцеві активісти, які координують гуманітарну допомогу, повідомляють, що після захоплення RSF закрили дороги, щоб запобігти втечі людей, і запровадили локдаун. "Лікарня не працює, головний ринок пограбований, і ніхто не отримує воду," - зазначив один з активістів, який побажав залишитися анонімним.

Висновки

Аналізуючи ситуацію, експерти вважають, що RSF прагне зміцнити свої позиції в Дарфурі після успіхів армії в центральному Судані. Лідер RSF, генерал Мохамед Хамдан Дагало, також відомий як Хемедті, пообіцяв продовжувати боротьбу в Хартумі, незважаючи на значний прогрес армії. Війна в Судані продовжує загострювати регіональну нестабільність, і Чад, який приймає сотні тисяч біженців, намагається залишатися нейтральним у цьому конфлікті.

Для отримання додаткових новин з Африки відвідайте BBCAfrica.com або слідкуйте за нами в соціальних мережах.