Економіка

CATL: Найбільший виробник акумуляторів для електромобілів вийшов на біржу

Китайська компанія CATL, найбільший виробник акумуляторів для електромобілів, успішно провела IPO на Гонконгській фондовій біржі.

CATL: Найбільший виробник акумуляторів для електромобілів вийшов на біржу

CATL виходить на Гонконгську фондову біржу

Компанія Contemporary Amperex Technology Co Limited (CATL), найбільший у світі виробник акумуляторів для електромобілів, успішно провела первинне публічне розміщення акцій (IPO) на Гонконгській фондовій біржі. Це стало найбільшим IPO цього року, в результаті якого компанія залучила близько 35,7 мільярдів гонконгських доларів (4,55 мільярда доларів США).

На відкритті ринку акції CATL зросли більш ніж на 10%. Компанія, яка виробляє понад третину всіх акумуляторів для електромобілів у світі, постачає свою продукцію таким великим автовиробникам, як Tesla, Volkswagen та Toyota.

Зростання та інновації

CATL була заснована в 2011 році в місті Нінде, провінція Фуцзянь, і швидко зросла завдяки буму в індустрії електромобілів у Китаї. Сьогодні компанія має понад 100 тисяч працівників і 13 виробничих потужностей по всьому світу.

Наразі CATL будує свій другий завод у Європі в Угорщині, після відкриття заводу в Німеччині на початку 2023 року. У грудні компанія оголосила про співпрацю з компанією Stellantis, що володіє Chrysler, для будівництва заводу з виробництва акумуляторів для електромобілів в Іспанії вартістю 4,3 мільярда доларів.

Технологічні досягнення

CATL активно інвестує в нові технології, маючи шість центрів досліджень і розробок по всьому світу. "Інновації, які ми спостерігаємо від CATL, неймовірні, особливо в сфері швидкої зарядки", - зазначив Тім Баклі, засновник незалежного австралійського аналітичного центру Climate Energy Finance. Нещодавно компанія представила новий акумулятор, який можна заряджати на 520 км всього за п’ять хвилин.

Політичні виклики

Однак, незважаючи на успіхи, CATL стикається з політичними викликами. У січні Міністерство оборони США додало компанію до списку підприємств, які, за його словами, співпрацюють з китайською армією. CATL заперечує ці звинувачення, стверджуючи, що потрапляння до списку було "помилкою".

У квітні голова Комітету Палати представників США з Китаю надіслав листи генеральним директорам JPMorgan і Bank of America з проханням вийти з проекту CATL на Гонконгській біржі. Незважаючи на скептицизм з боку Вашингтона, Баклі вважає, що США повинні шукати можливості для співпраці з Пекіном у сфері відновлювальної енергії. "Вони відмовляються від найкращих технологічних гравців у світі, коли йдеться про чисті технології", - підсумував він у коментарі для BBC.