Економіка

Bolt не очікує зростання конкуренції після угоди Київстар з Uklon

Генеральний менеджер Bolt в Україні Сергій Павлик прокоментував угоду між Київстар та Uklon, зазначивши, що суттєвих змін на ринку не буде.

Bolt не очікує зростання конкуренції після угоди Київстар з Uklon

Bolt не боїться конкуренції

Генеральний менеджер сервісу онлайн-виклику авто Bolt в Україні Сергій Павлик не очікує зростання конкуренції на ринку після купівлі Uklon мобільним оператором «Київстар». Про це він розповів в інтерв’ю Forbes.

«Суттєвих змін ми не очікуємо, але угода показує, що ринок цікавий, живий та динамічний», – зазначив Павлик. Він підкреслив, що на глобальному ринку суперники Bolt – це великі компанії з бюджетами у десятки мільярдів доларів. «Це нас не зупиняє і нам ніколи не заважало», – додав керівник Bolt в Україні.

Ситуація на ринку

За словами Павлика, для менших гравців на ринку ситуація з конкуренцією теж відчутно не зміниться. «Їхня ринкова частка дуже мала, сезонність буде впливати на них значно більше, ніж подібні події», – зазначив він.

Контекстом для цих заяв стало рішення Антимонопольного комітету України (АМКУ), який 6 лютого дозволив компанії «Київстар» придбати контрольний пакет акцій Uklon. «Київстар» подав заявку на придбання Uklon у грудні 2024 року, повідомив Антимонопольний комітет на запит Forbes Ukraine 24 січня. Сторони завершили процес закриття угоди щодо купівлі 97% корпоративних прав Uklon 2 квітня, йдеться в пресрелізі «Київстар». Решта 3% корпоративних прав Uklon залишилися у власності Віталія Дятленка, одного зі співзасновників компанії.

Результати Uklon

Лідер українського ринку Uklon закінчив три квартали 2024 року з виторгом у 1,2 млрд грн, за даними YouControl. Це удвічі більше, ніж за аналогічний період 2023 року. Сервіс онлайн-виклику авто Bolt – другий гравець на українському ринку райдхейлінгу з часткою 37,5%, за даними дашборду monobank, який має 9,5 млн клієнтів. В Україні у Bolt близько 100 000 активних водіїв. Від лідера ринку Uklon естонська компанія відстає менше ніж на 10 відсоткових пунктів.

Таким чином, ситуація на ринку райдхейлінгу в Україні залишається стабільною, незважаючи на нові угоди та зміни в структурі власності компаній.