Політика

білий дім спростовує обговорення військових планів у signal

білий дім запевняє, що в чаті високопосадовців не обговорювалися секретні військові плани проти хуситів у ємені, незважаючи на випадкове додавання журналіста.

білий дім спростовує обговорення військових планів у signal

Білий дім заперечує обговорення секретних планів

Білий дім наполягає, що в чаті американських високопосадовців у месенджері Signal не було надіслано жодних секретних матеріалів під час обговорення військової операції проти єменських хуситів. Про це у вівторок, 25 березня, у дописі в соцмережі X заявила речниця Білого дому Керолайн Лівітт.

"Ніякі 'воєнні плани' не обговорювалися. Жодного секретного матеріалу у тред не надсилали", - зазначила вона. Лівітт також підкреслила, що офіс юрисконсульта Білого дому надав вказівки щодо безпечнішого спілкування для топ-посадовців адміністрації президента Трампа.

Випадкове додавання журналіста

Цікаво, що журналіста Джеффрі Голдберга випадково додали в секретний груповий чат, де високопосадовці обговорювали деталі військової операції. Сам Голдберг повідомив про це 24 березня в статті, де розповів, що отримав запрошення до чату 11 березня, за чотири дні до офіційного оголошення США про початок операції.

У чаті, за його словами, було 18 учасників, серед яких міністр оборони Піт Гегсет, державний секретар Марко Рубіо та радник із нацбезпеки Майк Волц. Вони детально обговорювали час і цілі ударів, а також можливу реакцію інших країн.

Розслідування та реакція

Детальний план військових дій був надісланий у чат за дві години до початку операції, містячи точну інформацію про комплекти зброї, цілі та строки. Голдберг зізнався, що спочатку сумнівався в автентичності чату, але його сумніви зникли, коли почали падати бомби.

Представник Ради нацбезпеки США Брайан Г'юз повідомив, що уряд розслідує, як номер журналіста потрапив в урядовий чат. Тим часом міністр оборони Гегсет заперечив поширення військових планів у чаті, назвавши Голдберга "брехливим і вкрай дискредитованим так званим журналістом".

Ця ситуація викликала обурення в медіа та серед політиків, адже випадкове додавання журналіста до чату з військовими планами ставить під сумнів безпеку комунікацій у вищих ешелонах влади. Як повідомляє DW, Білий дім продовжує розслідування цього інциденту, щоб запобігти подібним випадкам у майбутньому.

Нове

США та Японія уклали угоду: нові мита на японські товари

Сполучені Штати та Японія підписали угоду, що передбачає 15% мито на японські товари, знижуючи попереднє 25%.

0 хвилин

Помилка у Вашингтоні: Журналіст потрапив до чату безпеки США

Журналіст Atlantic випадково потрапив до чату національної безпеки США через помилку радника. Інцидент викликав розслідування у Пентагоні.

3 місяці, 2 тижні

Скандал у білому домі: витік інформації про військові плани сша

Білий дім відреагував на публікацію чутливих повідомлень про військові плани сша, які з'явилися в журналі The Atlantic.

3 місяці, 3 тижні

Скандал у сша: журналіст випадково потрапив у секретний чат

У сша розгорівся скандал через те, що журналіст випадково потрапив у секретний чат, де обговорювали військові операції в ємені.

3 місяці, 3 тижні

трамп захистив волца після скандалу з секретним чатом

президент сша дональд трамп підтримав свого радника майка волца після інциденту з випадковим додаванням журналіста до секретного чату.

3 місяці, 3 тижні

<