Політика

Андрій Розов: декларація з недостовірними даними на 6,2 млн грн

Директор департаменту економічного розвитку Одеси Андрій Розов не задекларував майно на 6,2 мільйона гривень, виявлено НАЗК.

Андрій Розов: декларація з недостовірними даними на 6,2 млн грн

Виявлені порушення в декларації

16 травня 2025 року стало відомо, що директор департаменту економічного розвитку Одеської міської ради Андрій Розов не вказав у своїй декларації за 2022 рік недостовірні дані на загальну суму 6,2 мільйона гривень. Цю інформацію оприлюднило Національне агентство з питань запобігання корупції (НАЗК).

Недеклароване майно

Згідно з перевіркою, Розов не задекларував елітну квартиру в Одесі, якою користується сам, але яка оформлена на його тестя. Крім того, він не вказав нерухомість, що належить його дружині, а саме: два гаражі, дві квартири (площею 55,5 та 244 кв.м) і земельну ділянку. Чиновник пояснив це тим, що "не знав" про спадщину, отриману ще у 2014 році.

Невідповідності в декларації

Також НАЗК виявило невідповідності щодо вартості автомобіля Skoda Superb, який Розов придбав у 2020 році. У декларації вказано 800 тисяч гривень, тоді як реальна ціна становила 1,3 мільйона гривень. Такі дії розцінюються як умисне декларування недостовірних відомостей, що є порушенням законодавства.

Можливі наслідки

Якщо порушення будуть доведені в суді, Андрію Розову загрожує штраф від 51 до 85 тисяч гривень, або від 150 до 240 годин громадських робіт, або до двох років позбавлення волі з забороною обіймати певні посади строком до трьох років.

Аналіз декларацій депутатів

Водночас експерти всеукраїнської громадської кампанії "Атестація депутатів місцевих рад" провели аналіз декларацій депутатів Одеської міської ради за 2021–2024 роки. Згідно з даними з Єдиного державного реєстру декларацій, депутати та члени їхніх родин у 2024 році задекларували готівкових коштів на 1 мільярд гривень, а також 129,9 мільйона гривень на банківських рахунках. Сукупний дохід обранців за рік становить 349,6 мільйона гривень, а у власності депутатів — 154 об’єкти житлової нерухомості та 160 гектарів землі.

Ця ситуація підкреслює важливість прозорості та відповідальності у діяльності державних службовців, особливо в умовах боротьби з корупцією в Україні.

Джерело: ЦПР