Безпека

Агенція оборонних закупівель України представила нову модель дронів

Агенція оборонних закупівель України оновила модель закупівель дронів для ЗСУ, спрощуючи процес та підвищуючи прозорість.

Агенція оборонних закупівель України представила нову модель дронів

Оновлена модель закупівель дронів для ЗСУ

За даними Forbes, Агенція оборонних закупівель України (АОЗ) представила нову модель закупівель безпілотників для Збройних Сил України (ЗСУ). Основною метою цього оновлення є спрощення участі виробників у процесі закупівель, підвищення прозорості та створення сприятливих умов для розвитку ринку дронів. Як зазначається у пресрелізі АОЗ, нова модель передбачає три основні механізми взаємодії з ринком.

Основні механізми взаємодії

  1. Прямі договори – цей механізм буде використовуватись для закупівлі унікальних або спеціалізованих безпілотників. Агенція частково зберігає вже існуючий підхід, але зосереджує увагу на закупівлі унікальних апаратів.

  2. Рамкові угоди – це конкурентні торги, які базуються на тактико-технічних характеристиках дронів. Дрони з подібними характеристиками будуть об’єднані в рамки, що дозволить проводити конкурентні закупівлі з залученням широкого кола виробників.

  3. DOT-Chain Defence – новий маркетплейс дронів, де військові зможуть самостійно обирати необхідні їм засоби. Це надасть військовим частинам більше свободи у виборі та скоротить час доставки дронів до лічених тижнів.

Реакція на запити ринку

Новий підхід до закупівель виник у відповідь на запити з боку ринку та військових. Попередня модель закупівель піддавалася критиці за непрозорість, складність доступу та відсутність діалогу. Директор АОЗ Арсен Жумаділов зазначив, що оновлені правила дозволяють державі оперативніше реагувати на потреби ЗСУ, а ринку – масштабуватись.

З січня по травень 2025 року АОЗ вже поставила ЗСУ 593 000 дронів. На травень АОЗ уклала державних контрактів на 83% від доведеної потреби у товарах оборонного призначення для ЗСУ. Зокрема, Агенція уклала контрактів на 85% для наземної техніки, на 83% для боєприпасів та на 81% для безпілотних апаратів.

Таким чином, нова модель закупівель дронів має на меті не лише покращити процес постачання, але й забезпечити більш чітке розуміння попиту та актуальних потреб військових, що є критично важливим у сучасних умовах.

Нове

Зеленський пропонує законопроєкт для захисту НАБУ і САП

Президент Володимир Зеленський анонсував законопроєкт для гарантування незалежності антикорупційних інституцій України.

0 хвилин

Україна уклала контракти на дрони-перехоплювачі на 3 млрд грн

23 липня Україна підписала контракти на постачання дронів-перехоплювачів на суму понад 3 млрд грн, повідомив президент Зеленський.

9 годин, 47 хвилин

Угода України та США про спільне виробництво дронів

Україна та США підписали угоду про спільне виробництво дронів, що дозволить наростити їх випуск.

2 тижні, 6 днів

Агенція оборонних закупівель законтрактувала 1,5 млн FPV-дронів

З початку 2025 року Агенція оборонних закупівель уклала контракти на 1,5 млн FPV-дронів для Сил оборони України, повідомив керівник АОЗ Арсен Жумаділов.

3 місяці, 2 тижні

Міноборони України планує закупити 4,5 млн FPV-дронів у 2025 році

У 2025 році Міністерство оборони України має намір придбати 4,5 млн FPV-дронів вітчизняного виробництва, що суттєво посилить армію.

4 місяці, 1 тиждень

<